HZS Krimi Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Středočeský Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

Požár kůlny na Benešovsku způsobil škodu jeden a půl milionu korun

BENEŠOVSKO – Ve čtvrtek 1. dubna krátce před osmou hodinou večer přijali středočeští hasiči oznámení o požáru dřeva vedle rodinného domu v rekreační oblasti řeky Sázavy poblíž Zbořeného Kostelce na Benešovsku. 

Operační důstojník na místo vyslal profesionální jednotky z Benešova a Říčan spolu s dobrovolnými jednotkami obcí Bukovany, Krhanice a Týnec nad Sázavou – Pecerady. Po příjezdu k události bylo provedeným průzkumem zjištěno, že požárem je zasažena kůlna, v které byl ustaven malý traktor, a oheň se začíná šířit po střeše rodinného domu. Jelikož bylo zřejmé, že zásah bude trvat delší dobu, nechal velitel zálohovat benešovskou stanici pro případ dalšího výjezdu dobrovolnou jednotkou obce Neveklov, která byla v pohotovosti na své zbrojnici.

Hasiči museli rozebrat část střechy, aby mohli dohledat a dohasit všechna skrytá ohniska. Po půl deváté byl požár pod kontrolou a dále se nešířil. O hodinu později byl zcela zlikvidován. Dobrovolné jednotce Týnec nad Sázavou – Pecerady byla nařízena dohlídka nad požářištěm do páteční sedmé hodiny ranní. Vzhledem k tomu, že při vyslání jednotek vyvstalo podezření, že je na místě někdo zraněn, byla povolána také zdravotnická záchranná služba, která nakonec nemusela nikoho ošetřit a vrátila se zpět na základnu.

Škoda byla vyčíslena na jeden a půl milionu korun. Zjištěním přesné příčiny vzniku požáru se zabývá vyšetřovatel HZS Středočeského kraje.

Autor: por. Ing. Tereza Fliegerová

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář