Auto-Moto Cestování Doprava HZS Jihočeský Městská policie Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

TRAGÉDIE: Chodce na přechodu v Českých Budějovicích srazil osobní automobil! Svým zraněním podlehl druhý den v nemocnici

ČESKÉ BUDĚJOVICE  – Policisté z českobudějovického dopravního inspektorátu zadokumentovali dne 31. března krátce před 15:30 hodinou dopravní nehodu, která se stala na Lidické tř. v Českých Budějovicích.

Řidič (nar. 2000) s vozidlem značky Škoda Fabia jel v levém jízdním pruhu ve směru od ulice Mánesova k ulici Na Sadech. Na úrovni autobusové zastávky U Soudu pravděpodobně nedbal zvýšené opatrnosti a nerespektoval, že v pravém jízdním pruhu zastavil autobus, aby umožnil muži, který právě přecházel po přechodu pro chodce, bezpečně přejít vozovku.

Došlo ke střetu vozidla značky Škoda s tímto chodcem, který nárazem utrpěl zranění a byl převezen do českobudějovické nemocnice, kde druhý den 1. dubna zemřel. Řidič, který muže srazil nebyl pod vlivem alkoholu. Případem se nyní zabývají českobudějovičtí kriminalisté.

Autor: por. Ing. Štěpánka Schwarzová

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář