Auto-Moto Doprava HZS Krimi LZS Městská policie Policie Praha Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Ústecký Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

FOTOOHLÉDNUTÍ: Drážní hasiči ukončili velmi náročný zásah po tragické železniční nehodě u Světce na Teplicku

SVĚTEC NA TEPLICKU – Přesně před týdnem došlo u Světce na Teplicku k tragické železniční nehodě, když se srazily dva nákladní vlaky. Jedna z lokomotiv po nárazu začala hořet! Nehoda si vyžádala jedno smrtelné zranění, druhý strojvedoucí byl s těžkým zraněním transportován do nemocnice…

Na místě železniční nehody zasahovalo šest hasičských jednotek. Pro drážní hasiče v následujících dnech začal velmi náročný zásah, který se díky nasazení téměř všech drážních zaměstnanců, externích firem, a ostatních členů IZS povedlo ukončit dne 9.4.2021 v 05:53 hodin, kdy se na základnu drážních hasičů vrátilo poslední vozidlo.

FOTOGALERIE…

 

„V prvotní části zásahu je třeba poděkovat členům JSDH a HZS za včasný zásah a zamezení rozšíření požáru na náklad celkem 113 tisíc tun propan-butanu. Následným úkolem bylo přečerpání tří vykolejených cisteren naložených právě propan – butanem.

Na místě bylo provedeno nespočet úkonů směřujících k likvidaci této mimořádně události a obnovení provozu.

Od asistence nehodovému vlaku, osvětlením místa zásahu, asistencí při následné likvidaci vozidel až po vytvoření nové příjezdové cesty podél kolejového svršku.

Jako malou zajímavost lze uvést skutečnost že u tohoto zásahu byl poprvé nasazen tankovací kontejner ze stanice v Nymburce který provedl doplnění PHM v naší technice v průběhu zásahu.

Všem zasahujícím patří poděkování za velké nasazení v těžké, namáhavé a nebezpečné práci.“

Zdroj: HZS Správa železnic, státní organizace JPO Ústí nad Labem a Chomutov

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář