Krimi Pardubický Policie Pomáháme Složky IZS Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Další ukradená maketa policisty na Orlickoústecku

ORLICKOÚSTECKO – Přesně v době kdy jsme vydávali tiskovou zprávu týkající se „únosu policisty“ tak na tísňovou linku volal další muž, který tentokrát upozornil na krádež podobné makety z obce Zářecká Lhota u Chocně. 

Oznamovatel má skutečně smysl pro humor, protože jeho věta zněla: „ Dobrý den, …. já bych chtěl nahlásit únos policajta…. policajta na nožičce, co tam jenom svítí a nic nedělá.“. Operační důstojník informaci předal kolegům z Chocně, kteří se přestupkem zabývají.

Pachatelé podle přijeli vozidlem 9. dubna v 1:40 ráno. Krádež se odehrála v dálce, ale mohlo by jít o Škodu Fabia nebo starší typ vozidla Volkswagen Golf.

V Zářecké Lhotě to není poprvé. Stejnou krádež obec oznamovala na podzim loňského roku. Tehdejší figurína měla i dalekohled, což ještě více připomínalo obávané měření rychlosti.

Pokud víte, jaký „sběratel“ se v našem kraji zaměřil na krádeže maket policistů, volejte pardubickým policistům přes linku 158. Děkujeme.

Aby těch náhod nebylo málo, tentokrát ukradli přesně toho policistu, který nám v minulé tiskové zprávě „posloužil“ jako ilustrační obrázek. Formu tohoto vtipného oznámení si můžete poslechnout zde – maketa policisty.

Autor : por. Mgr. Eva Maturová

Jitka Andrlová
Redaktorka jitka.andrlova@jvpress.cz

Napsat komentář