Krimi Policie Praha Složky IZS Turistika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

VIDEO: Pražští policisté zadrželi krátce po činu několikrát odsouzeného recidivistu, který se s pistolí v ruce vloupal do bytového domu. V kapse měl přitom přes tři sta tisíc korun v hotovosti

PRAHA – V sobotu krátce před sedmou hodinou ranní přijal operační důstojník na lince 158 oznámení o muži, který se v ulici Hráského v Praze 4 vloupal do kolárny a s pistolí v ruce se stále pohybuje po celém obytném domě.

Operační proto vyslal všechny hlídky v dosahu s důrazem na nejvyšší opatrnost, jelikož se na místě nacházela krátká střelná zbraň.

Jako první byli na místě policisté z pohotovostní motorizované jednotky s kolegy z oddělení hlídkové služby Praha IV. Společně propátrali celý obytný dům včetně sklepních prostor, avšak kromě několika vypáčených dveří a připravených věcí k odnosu (dvě umělé květiny a nové záchodové prkénko) nikoho na místě nenašli. Jelikož měli velmi dobrý popis podezřelého muže, vydali se ho hledat do okolních ulic.

Po několika minutách se muže podařilo nalézt v nedalekém parku a za použití hrozby namířené střelné zbraně se ho podařilo zadržet. Při následné prohlídce u muže nalezli plynovou pistoli a velké množství nástrojů, jako například pákové kleště, šroubováky, dláta a kombinované kleště, které mu sloužily k překonávání vstupních dveří.

Dále nalezli několik sáčků s drogami, dva páry odcizených značkových tenisek, rušičku signálu GPS a v malé taštičce více než tři sta tisíc korun v hotovosti. Původ těchto peněz policie v současné chvíli zjišťuje, zda-li nepochází z jiné trestné činnosti.

Policisté lustrací zjistili, že se jedná o dvaadvacetiletého recidivistu, který byl v loňském roce pravomocně odsouzen podmíněným trestem za majetkovou trestnou činnost, a tudíž se nyní nachází v podmínce až do roku 2022. Tomuto sedmiměsíčnímu trestu odnětí svobody se tedy nevyhne a v případě odsouzení za další trestný čin krádež se mu může prodloužit až o další tři roky.

Autor: nprap. Richard Hrdina 

Lukáš Jirka
ŠÉFREDAKTOR lukas.jirka@jvpress.cz 737 310 273
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář