Auto-Moto Cestování Doprava Finance Jihočeský Jihomoravský Karlovarský Královehradecký Krimi Liberecký Moravskoslezský Olomoucký Pardubický Pátrání Plzeňský Policie Praha Složky IZS Středočeský Technika Ústecký Vysočina Z domova Zajímavosti Zlínský Zprávy podle krajů

AKTUALIZUJEME: Pražským kriminalistům se přihlásil muž, který měl natankovat do luxusního vozu z půjčovny a odjet! Krádež Lamborghini Huracan však odmítá

ČESKO – Kriminalisté i nadále pátrají po luxusním vozidle v hodnotě přibližně pěti milionů korun!  Po muži, který s tímto vozidlem v Praze tankoval a ujel bez zaplacení policisté již nepátrají! Po zveřejnění pátrání v médiích se totiž muž na záběrech sám ozval pražským kriminalistům i redakci Agentury JV press.cz

„Vozidlo jsem měl vypůjčené, které se následně ztratilo, ale ne již za mé výpůjčky. Automobil jsem si vypůjčil někdy v lednu z půjčovny, vše je i zaplacené a v pořádku. Stalo se ale to, že jsem omylem odjel po natankování bez zaplacení. Policisté to ale nyní pojali tak, jako bych to auto odcizil já, což ale není pravda. Nyní jedu vyrovnat dluh na čerpací stanici. Bohužel se mi to stalo již několikrát, že jsem si odskočil na benzince na WC a zapomněl jsem při odchodu zaplatit za tankování, obsluha mě na to neupozornila a já jsem odjel,“ řekl telefonicky redakci Agentury JV Press.cz řidič, jehož plné jméno má redakce k dispozici.

„Policisté vydali videozáznam s pátráním po autě i po řidiči a lidé mě bohužel nyní spojují s krádeží automobilu. Stalo se to, že jsem toto auto měl půjčený, nejen pachatel krádeže vozu ale co se jediné stalo je, že jsem zapomněl zaplatit za tankování. V úterý jdu na výslech vysvětlit vše,“ říká řidič, který se poznal na videozáznamu.

„Po zveřejnění pátrání v médiích se muž na záběrech sám ozval kriminalistům a brzy bude k věci vyslechnut. Děkujme za spolupráci, ale pátrání po jeho totožnosti již není potřeba. Vozidlo Lamborghini, které je na záběrech stále hledáme,“ dodává policejní mluvčí kpt. Jan Daněk.

Pražští kriminalisté tak i nadále pátrají po vozidle Lamborghini Huracan registrační značky BT666CG, které bylo spolu s dalšími několika vozidly v polovině února letošního roku zpronevěřeno po zapůjčení v autopůjčovně.

Vzhledem k tomu, že se jedná o autopůjčovnu se sídlem na Slovensku, nelze vyloučit, že se dotyčné vozidlo může nacházet i v některé ze sousedních zemí.

Policisté v souvislosti s pátráním po vozidle zajistili kamerový záznam, na kterém je zachycen muž při tankování na benzínové čerpací stanici v ulici Argentinská v Praze 7. Řidič do zmíněného vozidla natankoval 65 litrů benzínu za více než 2 tisíce korun, ještě si odskočil na toaletu a pak bez zaplacení ujel.  

V této souvislosti kriminalisté prosí veřejnost o pomoc při pátrání po odcizeném vozidle. Jakékoliv informace nebo svědectví vedoucí k vypátrání vozidla či zjištění totožnosti muže, prosím oznamte na linku 158.

Případ je prověřovaný pro trestné činy zpronevěra, podvod a krádež, za což hrozí až osmiletý trest odnětí svobody.

Autor: Honza Vraný
a Policie ČR

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář