Krimi Městská policie Policie Složky IZS Technika Ústecký Z domova Zdravotnictví Zprávy podle krajů

Podnapilý muž napadl ostrahu mosteckého nádraží. Agresor, jeho bratr a následně i otec, kteří se jeden druhého zastávali dalším napadáním, postupně skončili v poutech a na Policii ČR

MOST – Pracovník ostrahy budovy Českých drah požádal o pomoc na lince 156 městské policie, když ho před budovou nádraží začala slovně a fyzicky napadat skupina osob.

Operátor kamerového systému okamžitě vyhledal místo potyčky a situaci monitoroval. Na místo byly vyslány dvě motohlídky strážníků, na relaci v radiostanici zareagovaly také dvě hlídky Policie ČR.

Na místě pak strážníci spatřili skupinu osob, která napadala pracovníka ostrahy, od něhož strážníci útočníky ihned odtrhli. Jeho agresivita se však stále stupňovala, přestože se strážníci snažili situaci uklidnit. Muž se snažil znova napadnout pracovníka ostrahy a zároveň se pokoušel silou odstrčit strážníky. Proto byli strážníci nuceni použít donucovací prostředky a útočníkovi nasadili pouta.

To se nelíbilo jeho bratrovi, který začal strážníky a pracovníka ostrahy častovat nevybíravými vulgárními nadávkami a výhružkami. Poté se snažil fyzicky napadnout pracovníka ostrahy, proto byly použity donucovací prostředky i na tohoto muže.

Na místě se pak objevil další člen rodiny, tentokrát otec obou mužů, který předvedl, od koho pochytili jeho chlapci vulgární slovník a agresivní chování. Okamžitě začal napadat hlídky obou policií a násilně napadl také pracovníka ostrahy. V tom okamžiku jeden ze strážníků spolu s policistou použili donucovací prostředky i na otce, svedli ho na zem do poutací polohy, a přiložili třetí služební pouta.

Trojice mužů z jedné rodiny byla následně převezena ke zdravotnickému ošetření po použití donucovacích prostředků. Původci incidentu zdravotníci naměřili 2 promile alkoholu v dechu. Celou událost se všemi poznatky si na místě převzali policisté Policie ČR.

Zdroj: MP Most

Lukáš Jirka
ŠÉFREDAKTOR lukas.jirka@jvpress.cz 737 310 273
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář