Auto-Moto Doprava HZS Krimi Moravskoslezský Složky IZS Technika Z domova Zprávy podle krajů

OBRAZEM: Náročné vyprošťování řidiče Mazdy i automobilu z příkopu na okraji Ostravy

OSTRAVA – Dvě jednotky profesionálních hasičů Moravskoslezského kraje zasahovaly včera večer v Ostravě-Nové Bělé u nehody osobního automobilu Mazda se třemi cestujícími, který skončil v příkopu a zastavil se o betonový mostek.

Hasiči museli opatrně vyprostit zraněného řidiče, hasičský speciál Tatra 815-7 Omars poté hydraulickou rukou vytáhl z příkopu i havarovaný vůz.

Nehoda se stala v pátek krátce před 18. hodinou. Do Nové Bělé ihned vyjely dvě ostravské jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Jih a Zábřeh, odkud přijel vyprošťovací speciál Omars.

Hasiči zajistili havarované vozidlo před případným požárem, stabilizovali ho klíny a pomocí páteřní desky z něj šetrně vyprostili zraněného řidiče, kterého předali týmu ZZS MSK. Další dvě osoby byly venku z auta ještě před příjezdem hasičů.

Po zdokumentování nehody Policií ČR hasiči havarovaný automobil vyprostili Omarsem z příkopu a postavili na kola na vedlejší komunikaci. Dopravu na silnici řídili kyvadlově.

Autor: Petr Kůdela / HZS MSK
Foto: Tomáš Lach / HZS MSK

Tomáš Pitterling
Ředitel redakce tomas.pitterling@jvpress.cz

Napsat komentář