Jihočeský Jihomoravský Karlovarský Královehradecký Krimi Kultura Liberecký Mateřská škola Moravskoslezský Nezaradené Olomoucký Pardubický Plzeňský Praha Školní okénko Střední škola Středočeský Technika Ústecký Vysočina Z domova Zajímavosti Základní škola Zdravotnictví Zlínský Zprávy podle krajů

Inspekce zakázala na trhu autíčko pro děti „ROBOT DEFORM YI“. Nemáte tu hračku doma?

PRAHA – Česká obchodní inspekce zjistila, že na trhu v nabídce je elektrická hračka, která může znamenat pro děti vážné bezpečnostní riziko. Jedná se o hračku ROBOT DEFORM YI JUN/NO:YJ388-22. Česká obchodní inspekce zakázala prodej hračky a nařídila stažení výrobku z trhu.

Česká obchodní inspekce zjistila na tuzemském trhu nebezpečnou bateriovou hračku ROBOT DEFORM YI JUN/NO:YJ388-22 v papírovém obalu. Na výrobku je uvedeno značka Yi jun toys; Made in China; Speeding DEFORM. Na obalu je prezentována značka YI JUN; Made in China; ROBOT DEFORM; NO:YJ388-22; Na etiketě – LG9111F; Dovozce: OCENA s.r.o.; Země původu Čína, obsahuje pro deti od 3 let, nebezpečí úrazu, CE, EAN 8661906060035.

Inspektoři ČOI zjistili u výrobku vážné riziko – při manipulaci s bateriemi se lze dotknout pájených spojů v prostoru pro baterie. Pájka ve spojích obsahuje nadlimitní množství olova, které může přejít pokožkou či sliznicí do těla. Dále zjistili nevyhovující značení výrobku – nebylo uvedeno obchodní jméno a kontaktní adresa výrobce, obchodní jméno a kontaktní adresa dovozce. Značka shody CE je pouze na obalu.

Česká obchodní inspekce zakázala prodejci distribuci a nařídila stažení uvedeného výrobku, jenž je nebezpečný a který již byl uveden na trh (ust. § 18 odst. 3, 4 zákona č. 22/1997 Sb., o technických požadavcích na výrobky). Výrobek byl nahlášen kontaktnímu bodu na Ministerstvu průmyslu a obchodu, informace o něm byly zveřejněny v systému nebezpečných výrobků RAPEX.

Zdroj: ČOI 

Lukáš Jirka
ŠÉFREDAKTOR lukas.jirka@jvpress.cz 737 310 273
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář