Auto-Moto Doprava Karlovarský Krimi Policie Pomáháme Složky IZS Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Muž ze Sokolovska způsobil dopravní nehodu, nadýchal 4,11promile

SOKOLOVSKO – Policisté z dopravního inspektorátu sdělili podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky čtyřiačtyřicetiletému muži ze Sokolovska.

Podezřelý měl v březnu letošního roku řídit osobní automobil značky Toyota. Krátce po poledni měl v Chodově zničehonic vozidlem najet na travnatý pás a poté narazit pravou přední částí automobilu do dopravní značky.

Následně měl z místa okamžitě ujet, aniž by si splnil povinnosti účastníka po dopravní nehodě. Policisté se jeho jednáním začali okamžitě zabývat a po vozidle značky Toyota pátrat. Po zhruba dvaceti minutách byl automobil i s čtyřiačtyřicetiletým mužem vypátrán na parkovišti poblíž obchodního domu v Chodově. Podezřelý se poté podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla s pozitivním výsledkem 4,11 promile. Zároveň byl čtyřiačtyřicetiletý muž vyzván k lékařskému vyšetření spojeného s odběrem biologického materiálu. To muž bezdůvodně odmítl.

Policisté čtyřiačtyřicetiletému muži zadrželi řidičský průkaz a převezli ho na obvodní oddělení k dalším úkonům. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

Autor : nprap. Jakub Kopřiva

Jitka Andrlová
Redaktorka jitka.andrlova@jvpress.cz

Napsat komentář