Auto-Moto Doprava HZS Královehradecký Krimi Policie Pomáháme Složky IZS Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Kamion se zasekl pod železničním nadjezdem, vyprostit ho museli hasiči

TRUTNOV – K dopravní nehodě nákladního vozidla vyjížděli po 9. hodině profesionální hasiči z Trutnova, vyslána byla také drážní jednotka hasičů z Nymburka.

Návěs kamionu s naloženým kontejnerem vjel pod železniční nadjezd, o konstrukci se však zasekl a zůstal vzpříčený napříč komunikací č. 301 v ulici Petříkovická. Řidič vyvázl bez zranění. Nárazem byla poškozena nejen kabina, ale i samotný kontejner, který se utrhl a částečně z návěsu spadl. Velitel zásahu povolal na místo události vyprošťovací automobil s jeřábem, pomocí kterého vozidlo jednotka vyprošťovala. Nejprve bylo nutné vrátit spadlý kontejner zpět na návěs, stabilizovat ho a zabezpečit proti dalšímu pohybu. Naštěstí byl kontejner prázdný. Až poté bylo možné začít rovnat kamion tak, aby mohl být zpod mostní konstrukce uvolněn. Provoz na železniční trati byl nejprve zastaven, po prohlédnutí mostu odborným pracovníkem Správy železnic byly vlaky na trať opět brzy vpuštěny.

Uvízlé vozidlo se podařilo vyprostit po 12. hodině, komunikace pak byla plně zprůjezdněna. Kamion byl odstaven mimo vozovku, jednotka byla zpět na stanici kolem 12:30 hod.

Zdroj : HZS Královéhradeckého kraje

Jitka Andrlová
Redaktorka jitka.andrlova@jvpress.cz

2 Replies to “Kamion se zasekl pod železničním nadjezdem, vyprostit ho museli hasiči

Napsat komentář