Jihočeský Jihomoravský Karlovarský Královehradecký Liberecký Moravskoslezský Olomoucký Pardubický Plzeňský Počasí Praha Středočeský Technika Ústecký Vysočina Z domova Zajímavosti Zlínský Zprávy podle krajů

PŘEDPOVĚĎ: Počasí v Česku je nadále ovlivněno tlakovou níží nad Ruskem a oslabující tlakovou výší v oblasti Severního moře. Díky tomu k nám stále proudí arktický vzduch, který sráží noční teploty k bodu mrazu

ČESKO – Počasí v České republice je nadále ovlivněno tlakovou níží nad Ruskem a oslabující tlakovou výší v oblasti Severního moře. Díky tomu k nám stále proudí arktický vzduch, který sráží noční teploty k bodu mrazu. Z dat meteorologů vyplývá, že letošní duben se zřejmě stane nejchladnějším za posledních osmdesát let.

V pondělí bude na většině území jasno a s dešťovými přeháňkami se setkáte jen ojediněle ve vyšších polohách a na severovýchodě země. Z počátku týdne naměříte velmi nízké noční teploty, které se budou pohybovat od dvou do minus čtyř stupňů Celsia. Přes den se teploty mohou ojediněle vyšplhat až na 14 stupňů, ale na většině území naměříte spíše 8 – 11 stupňů Celsia.

Během úterý bude na většině území už polojasno a na severovýchodě České republiky budek večeru přibývat oblačnosti. Noční teploty v celé České republice poklesnou k nule až k minus pěti stupňům Celsia. Celý den bude vanout mírný jihovýchodní vítr a přes den naměříte kolem deseti až čtrnácti stupňů Celsia.

Ve středu už bude převládat oblačnost a setkáte se s častějšími dešťovými přeháňkami. Polojasno bude už jen na západě Čech. Zároveň dojde k mírnému oteplení a noční teploty se budou pohybovat kolem dvou až šesti stupňů Celsia. Přes den se rtuť teploměrů může vyšplhat až na 16 stupňů, ale většinou budou převládat teploty mezi dvanácti až patnácti stupni Celsia.

Od čtvrtka bude převážně oblačno, ojediněle polojasno a přes den se setkáte s přeháňkami a ojediněle i bouřkami. Denní teploty se budou pohybovat kolem příjemných 14 – 17 stupni Celsia a noční budou kolem čtyř stupňů Celsia.

V pátek už bude na celém území zataženo a přes den se setkáte s deštěm a přeháňkami, které by měly vydržet až do konce víkendu.

Víkend bude deštivý s denními teplotami mezi jedenácti až šestnácti stupni Celsia.

Redakce Agentury JV Press.cz úzce spolupracuje s portálem Slunečno.cz

Autor: Jiří Kapínus
Slunecno.cz

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář