Auto-Moto Cestování Doprava HZS Královehradecký Krimi Policie Pomáháme Složky IZS Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

TRAGÉDIE: Záchranáři zasahovali u střetu vlaku s dodávkou na Rychnovsku! Řidič dodávky střet nepřežil

KOSTELEC NAD ORLICÍ – Záchranáři spolu s lékařem ze základny v Rychnově nad Kněžnou dnes krátce po poledni zasahovali u vážné dopravní nehody dodávky s vlakem.

Zároveň s nimi do Kostelce nad Orlicí spěchal rovněž záchranářský vrtulník a inspektor provozu. Ve zdemolované dodávce utrpěl vážná zranění 54letý řidič. Jeho stav si vyžádal okamžitou rozšířenou resuscitaci.

Ta ale přes téměř půlhodinovou snahu všech zasahujících zdravotníků nebyla úspěšná a zraněný muž následkům svých zranění podlehl. Cestující z vlaku vyvázli bez zranění.

Srážka osobního vlaku s dodávkou na železničním přejezdu v Kostelci nad Orlicí byla na krajské operační a informační středisko ohlášena krátce po 12. hodině. Na místo byla vyslána profesionální jednotka požární ochrany ze stanice Rychnov nad Kněžnou a JSDH Kostelec nad Orlicí, zároveň vyjela i drážní jednotka hasičů z České Třebové.

Z dodávky byla bez nutnosti použití hydraulického nářadí vyproštěna jedna osoba, u které byla okamžitě zahájena neodkladná resuscitace. Hasiči asistovali zdravotnické záchranné službě při provádění první pomoci, na místě byl připraven i vrtulník letecké záchranné služby.

Přes veškerou snahu všech zasahujících osoba svým zraněním podlehla. Zdemolované vozidlo jednotky zajistily a provedly na něm opatření proti vzniku požáru. Vlak dotlačil automobil na sloup s elektrickým osvětlením, na místě byla poškozena také výhybka. Ve vlaku cestovalo i s personálem dopravce 19 lidí, nikdo z nich nebyl zraněn. Hasiči provedli evakuaci cestujících, lidem pomohli ven po nastavovacích žebřících a doprovodili je na blízké nádraží.

FOTOGALERIE… 

Místo zásahu bylo následně předáno drážním hasičům, na místě zůstala státní i městská policie. Okolnosti tragického střetu vyšetřují policisté a Drážní inspekce.

Zdroj : ZZS Královéhradeckého kraje

Jitka Andrlová
Redaktorka jitka.andrlova@jvpress.cz

Napsat komentář