HZS Krimi Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zahraničí Zajímavosti Zdravotnictví Zlínský Zprávy podle krajů

Požár chatky v horském středisku Kohútka, která leží již na Slovensku zaměstnal čtyři hasičské jednotky

VSETÍNSKO – V 3:48 hodin přijali hasiči hlášení o požáru chaty v horském středisku Kohútka na Vsetínsku. Podle oznamovatele je chata v blízkosti hranic se Slovenskou republikou.

Požární poplach byl vyhlášen jednotce profesionálních hasičů ze Vsetína a jednotkám dobrovolných hasičů obcí Halenkov, Karolinka a Nový Hrozenkov. U chaty, která je na území Slovenské republiky, byli jako první dobrovolní hasiči z Halenkova, následovaní kolegy s Karolinky a Nového Hrozenkova.

V dýchacích přístrojích byl proveden průzkum a nebylo zjištěno plamenné hoření. Od majitele se dozvěděli, že přijel v pátek večer a zatopil v kamnech. Nad ránem zjistil silné zakouření a proto oznámil požár. Nejvíce kouř vycházel zpoza dřevěného obložení komína. Zakouřený prostor byl odvětráván přetlakově ventilátorem a byl natažen jeden vysokotlaký proud vody. Následně bylo rozebráno obložení a byl zjištěn ohořelý trám v komíně.

Chata je na území sousedního státu. Šetření požáru a stanovení výše škody je tak v pravomoci slovenských státních orgánů. Při požáru nedošlo k zranění osob.

Zdroj: HZS Zlínského kraje
(RŽ)

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář