HZS Karlovarský Krimi Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

DRAMA: Z hořícího bytu v Karlových Varech zachránili dnes nad ránem hasiči dvě osoby pomocí žebříku

KARLOVY VARY – V časných ranních hodinách vyjížděli v pátek hasiči k hlášenému požáru bytu v Karlových Varech. Požár na tísňovou linku nahlásil uživatel bytu, kde začalo hořet.

První jednotka hasičů byla na místě za pět minut od volání na tísňovou linku, v tu chvíli z okna bytu šlehaly vysoké plameny, ve druhém okně bytu stál muž a žena, kterým plameny zcela odřízly možnost útěku. Hasiči tak obě osoby zachránili z hořícího bytu s použitím žebříku.

FOTOGALERIE…

Zároveň s hašením požáru rozhodl velitel s ohledem na silné zakouření domu o záchraně všech osob ze všech bytů. Celkem hasiči vyvedli ven z domu čtrnáct osob, byl pro ně přistavený evakuační autobus. Po uhašení plamenů byla provedena kontrola ostatních bytů v domě a postupně se jejich obyvatelé mohli vrátit zpět, nebylo potřeba zajistit pro nikoho náhradní ubytování.

Zcela neobyvatelný je vyhořelý byt, jeho dva uživatelé skončily v nemocnici, stejně tak další osoba po nadýchání kouřem z bytu nad místem požáru. Na místě zasahovalo osm jednotek hasičů. Příčina požáru a výše škody je v šetření.

Zdroj: HZS Karlovarského kraje

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář