HZS Královehradecký Krimi Policie Pomáháme Složky IZS Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Požár v rodinném domě v Rychnově nad Kněžnou zavinila spadlá lampička do peřin, hasiči zachránili čtyři osoby

RYCHNOV NAD KNĚŽNOU – Krátce po půl čtvrté ráno byly zalarmovány dvě jednotky hasičů kvůli ohlášenému požáru v rodinném domě v ulici A. Sedláčka.

Na tísňovou linku se obrátil oznamovatel s tím, že z objektu vychází kouř. Hasiči provedli rychlý průzkum, plamenné hoření nebylo sice viditelné, ale prostory byly zakouřené. V prvním patře domu se nacházeli čtyři lidé, tři z nich evakuovali hasiči pomocí nastavovacího žebříku, s posledním obyvatelem vyšli ven ve vyváděcí masce. Samotný požár byl rychle zlikvidován a prostory domu jednotky odvětraly pomocí přetlakové ventilace. Všechny zachráněné osoby prohlédli zdravotničtí záchranáři, nikdo nebyl zraněn. Po 4. hodině ranní se už jednotky opět vracely zpět na základny.

Vyšetřovatel hasičů vyčíslil škodu předběžně asi na 10 tisíc korun. Na místě ohořela část postele s matrací a lůžkovinami. Příčinou byla zřejmě neopatrnost jednoho z obyvatel, následkem které spadla do postele lampička. Od té pak začalo hořet. Uchráněné hodnoty představují asi 5 milionů korun. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Rychnov nad Kněžnou a JSDH Solnice.

Zdroj : HZS Královéhradeckého kraje

 

Jitka Andrlová
Redaktorka jitka.andrlova@jvpress.cz

Napsat komentář