Krimi Městská policie Moravskoslezský Policie Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

Ve středu před devátou hodinou ranní ve Slezské Ostravě strážníci společně s občanem a poté ještě s kolegy z Policie ČR resuscitovali muže, který nedýchal, neměl hmatatelný tep a pouze chraptěl

OSTRAVA – Ve středu 12. května v ranních hodinách ve Slezské Ostravě prováděli ostravští strážníci po dobu téměř deseti minut resuscitaci muže, který byl strážnicí nalezen pod pilířem pěší lávky přes řeku Ostravici. V nepřímé srdeční masáže strážníkům vypomohl 23letý mladý muž, který projížděl kolem místa na jízdním kole a později rovněž hlídka Policie České republiky, která se dostavila na místo.

Krátce po půl deváté si strážnice přesunující se na jízdním kole do svěřeného úseku ve Slezské Ostravě pod pilířem pěší lávky vedoucí přes řeku Ostravici všimla muže, který ležel na zemi v nezvyklé poloze. Rozhodla se jej proto zkontrolovat.

Při kontrole později zjištěného 51letého muže zjistila, že tento muž nereaguje na žádné z jejich podnětů, nedýchá, nemá hmatatelný tep, pouze chrčí.  Vzhledem k závažnosti situace se rozhodla ihned zahájit nepřímou srdeční masáž. V té ji až do příjezdu další hlídky vypomohl 23letý mladý muž, který projížděl kolem místa na jízdním kole.

Strážníci tak po dobu téměř deseti minut prováděli fyzicky náročnou nepřímou masáž srdce. V té ji ještě bezprostředně před příjezdem zdravotníků pomohli i členové hlídky Policie České republiky, kteří se na místo rovněž dostavili.

Muž byl po příjezdu lékaře na místo předán do jeho péče a následně byl převezen na traumatologické oddělení Městské nemocnice Ostrava.

Celou věc si na místě převzala Policie České republiky, která bude provádět další šetření.

Zdroj: MP Ostrava

Lukáš Jirka
ŠÉFREDAKTOR lukas.jirka@jvpress.cz 737 310 273
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář