Auto-Moto Cestování Doprava HZS Královehradecký Krimi Policie Složky IZS Technika Turistika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

Opilý řidič na Jičínsku se pravděpodobně nevěnoval řízení a vyjel ze silnice. S autem se převrátil a zdemoloval plot u domu

JIČÍNSKO – V sobotu 22.5 krátce po 19. hodině na silnici II. třídy v obci Staré Hrady havarovalo osobní vozidlo značky Mercedes – AMG jedoucí od Libáně na Jičín. K nehodě došlo pravděpodobně tak, že 28letý řidič se plně nevěnoval řízení a vlivem nepřiměřené rychlosti v mírném pravotočivém zaoblení silnice dostal smyk, vyjel vpravo mimo komunikaci, kde narazil do oplocení dvou domů.

Auto se přetočilo kolem své osy, narazilo do sloupu veřejného osvětlení a poté se převrátilo na levý bok.

Řidič byl s blíže nespecifikovaným zraněním převezen do nemocnice. Jeho spolujezdec vyvázl bez zranění. Policisté řidiče podrobili dechové zkoušce, která ukázala 1,1 promile alkoholu. Vyzvali ho k lékařskému vyšetření spojeného s odběrem krve, čehož se podrobil.

Škoda na mercedesu byla vyčíslena na 2 miliony, na oplocení domů na 50 tisíc a na dalších věcech 90 tisíc korun. Přesná příčina a míra zavinění je předmětem dalšího šetření jičínských policistů.

Autor: Iva Kormošová

Lukáš Jirka
ŠÉFREDAKTOR lukas.jirka@jvpress.cz 737 310 273
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář