Jihočeský Jihomoravský Karlovarský Královehradecký Liberecký Moravskoslezský Olomoucký Pardubický Plzeňský Počasí Praha Středočeský Technika Ústecký Vysočina Z domova Zajímavosti Zlínský Zprávy podle krajů

Po celý týden bude počasí v Česku ovlivňovat studená fronta a tlaková níže, která přinese i častější přeháňky v závěru týdne

ČESKO – Po celý týden bude počasí v Česku ovlivňovat studená fronta a tlaková níže, která přinese i častější přeháňky v závěru týdne. Denní teploty se budou většinou pohybovat kolem osmnácti stupňů a noční kolem devíti stupňů Celsia.

V pondělí na většině našeho území bylo převážně zataženo a denní teploty se pohybovaly kolem patnácti stupňů. Vanul mírný západní vítr a setkat jste se mohli s častějšími přeháňkami i vytrvalejším deštěm. Od úterý se částečně roztrhá oblačnost a místy bude polojasno. V západních Čechách by se mohly k večeru vyskytnou i bouřky.

Od poloviny týdne se krátce vyjasní obloha, ale ve večerních hodinách začne oblačnosti od západu postupně opět přibývat. Na severozápadě našeho území počítejte s přeháňkami i občasným deštěm. Denní maxima se budou pohybovat kolem dvaceti stupňů Celsia. V Čechách bude o něco chladněji než na jižní Moravě. Zároveň dojde i k oslabení západního větru na 3 – 7 metrů za sekundu.

Ve čtvrtek už bude převážně oblačno až zataženo a setkáte se s občasnými přeháňkami. Denní teploty se příliš nezmění a budou se pohybovat kolem 15 – 18 stupňů Celsia. V Čechách se mohou vyskytnout i deště, které ke konci dne oslábnou.

Závěr pracovního týdne bude ve znamení zvýšené oblačnosti a často se vyskytnou i dešťové přeháňky. Noční teploty mohou spadnout až na 5 stupňů Celsia a přes den naměříte kolem sedmnácti stupňů.

O víkendu nás opět čeká oblačná obloha s občasnými přeháňkami. Noční teploty mohou poklesnout na čtyři stupně a nejvyšší denní teploty se budou pohybovat kolem osmnácti stupňů. Mírné oteplení nás čeká pravděpodobně až od června.

Autor: Jiří Kapínus
Slunecno.cz

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář