Auto-Moto Doprava Dopravní podnik HZS Jihomoravský Krimi Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

AKTUALIZUJEME OBRAZEM: Noční nehoda autobusu v Brně si vyžádala 11 zraněných

BRNO – V noci zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému ČR u vážné dopravní nehody v brněnském Komíně, kdy autobus hromadné dopravy narazil do sloupu veřejného osvětlení.

Jednalo se o mimořádnou událost I. stupně, operátoři ZZS vyslali na místo celkem sedm prostředků, konkrétně pět záchranářských posádek, lékaře v setkávacím systému a inspektora provozu.

Pomáhaly také dvě převozové sanitky. Zdravotníci se postarali o jedenáct zraněných, z toho ve třech případech šlo o zranění těžká. Ve zbylých případech se jednalo o zranění lehká až středně těžká.

Posádky záchranářů ošetřovaly především poranění hlavy, páteře a končetin. Po ošetření pacienty záchranáři převezli k další péči do Fakultní nemocnice Brno, Fakultní nemocnice u svaté Anny, Vojenské nemocnice a Úrazové nemocnice.

Všem zraněným bylo poskytnuto ošetření a následný transport do padesáti minut od příjezdu posádek ZZS na místo. „Děkujeme kolegům z ostatních složek IZS za skvělou spolupráci,“ dodávají záchranáři.

Okolnosti vážné nehody i nadále vyšetřují dopravní policisté.

Zdroj: ZZS JMK
(MB)

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář