HZS Krimi Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Středočeský Technika Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

AKTUALIZUJEME OBRAZEM: Třímilionová škoda vznikla po rozsáhlém požáru seníku na Mladoboleslavsku

MLADOBOLESLAVSKO – Včera deset minut před půl třetí odpoledne přijalo operační středisko středočeských hasičů oznámení o požáru seníku v zemědělském areálu v obci Skalsko v okrese Mladá Boleslav. O události jsme již včera aktuálně krátce informovali…

Událost hasičům oznamovalo vícero lidí a všichni shodně hovořili o tom, že ze seníku vychází hustý černý kouř. Proto operační důstojník vyhlásil rovnou druhý stupeň poplachu a vyslal na místo příslušné jednotky. Zároveň byla o součinnost požádána podniková jednotka Škoda Auto a.s.

Po příjezdu k události a prvotním průzkumu nahlásil velitel zásahu, že seník o přibližném půdorysu 20×60 metrů je požárem zcela zasažen. K likvidaci ohně nasadili hasiči pět vodních proudů, včetně zásahu z výškové techniky. K zajištění dostatku hasební vody byla zřízena dvě čerpací stanoviště, jedno v obci Katusice a druhé v obci Mšeno. Hasiči se zaměřili na rozebírání uskladněné slámy a její vyvážení na volné prostranství, protože mimo zasažený objekt bylo snadnější hořící materiál uhasit, což zásah značně zefektivnilo. Při této činnosti pomohlo nasazení dvou nakladačů od místní firmy.

FOTOGALERIE…

K zachování akceschopnosti v případě dalšího výjezdu pro hasební obvody stanic Bělá pod Bezdězem a Benátky nad Jizerou držely po dobu zásahu dobrovolné jednotky obcí Bělá pod Bezdězem a Lysá nad Labem zálohu na vlastních zbrojnicích.

Škoda, kterou požár způsobil, se vyšplhala na tři miliony korun. Příčinou vzniku požáru se zabývá hasičský vyšetřovatel. Událost se obešla bez zranění.

Zasahující jednotky: HZS Bělá pod Bezdězem, Benátky nad Jizerou a Mladá Boleslav, SDH obcí Bezno, Katusice, Mělnické Vtelno a Mšeno a HZS podniku Škoda Auto a.s.

Autor: por. Ing. Tereza Fliegerová

 

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář