Jihočeský Jihomoravský Karlovarský Královehradecký Kultura Liberecký Moravskoslezský Olomoucký Pardubický Plzeňský Policie Politika Praha Středočeský Technika Ústecký Vysočina Z domova Zajímavosti Zlínský Zprávy podle krajů

NA AKTUÁLNÍ TÉMA: Lidé demonstrují před sněmovnou na Malostranském náměstí v Praze proti pandemickému zákonu

ČESKO – Lidé demonstrují před sněmovnou na Malostranském náměstí v Praze proti pandemickému zákonu. V průběhu dneška policisté dohlížejí na ohlášená shromáždění v centru metropole.

Návrh novely zákona o veřejném zdraví považuje Trikolóra za zcela absurdní popření doposud uznávaných zásad demokratického právního státu. Orgány ochrany veřejného zdraví jím mají získat přístup k osobním údajům, na které dosud neměly nárok, a to nově nejen pro účely boje proti infekčním onemocněním, ale i pro tzv. ochranu zdraví při práci. Tím se zcela zásadně rozšiřují kompetence těchto orgánů.

„Považujeme dopady takto koncipované novely do ochrany soukromí, svobody pohybu a pobytu a dalších práv za natolik drastické, že ji nelze schválit bez široké diskuse. O tom, že se fakticky jedná o porušení slibů vlády, že očkování zůstane dobrovolným, není podle nás vůbec sporu,“ dodává Trikolóra.

Proto dnes i zástupci Trikolóry podporují demonstraci a snahu zamezit schválení tohoto zákona, který skutečně velice drasticky omezuje práva občana a hlavně možnosti se proti jakékoli zvůli bránit. „Pandemický zákon se musí zrušit a zákon o veřejném zdraví nesmí projít,“ dodávají zástupci Trikolory.

Od 15:00 hodin je před sněmovnou na Malostranském náměstí v Praze druhá část demonstrace proti pandemickému zákonu. „Jde o totalitní zákon, který za 31 let naší demokracie nemá obdoby. Nevěřte bagatelizování, nevěřte zlehčování,“ píše se ve stanovisku Trikolóry.

Autor: redakce 
Zdroj: Trikolóra
a Policie ČR

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář