Auto-Moto Cestování Doprava HZS Jihočeský Jihomoravský Karlovarský Královehradecký Krimi Liberecký Moravskoslezský Olomoucký Pardubický Plzeňský Policie Praha Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Středočeský Technika Ústecký Vysočina Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zlínský Zprávy podle krajů

OBRAZEM: Správa železnic usiluje o zvýšení zabezpečení železničních přejezdů i pomocí preventivně bezpečnostní kampaně ILCAD

ČESKO – Stejně jako v minulých letech se i letos Správa železnic zúčastnila celosvětové preventivně bezpečnostní kampaně ILCAD, jejímž cílem je zvýšit povědomí o bezpečnosti na železničních přejezdech.

Letošní ročník s podtitulem „Nepozornost zabíjí“ byl zaměřen na nedostatečnou pozornost řidičů, která je často vyvolaná používáním mobilního telefonu či jiné osobní elektroniky. V rámci simulace zasahovali Hasiči Správy železnic u srážky osobního automobilu s vlakem, která si vyžádala 1 mrtvého a 3 zraněné.

FOTOGALERIE…

Zvýšení zabezpečení přejezdů je prioritou Správy železnic. Investice do jejich modernizace přesahují miliardu korun ročně, což se projevuje i v počtu nehod na přejezdech.

V loňském roce došlo k 143 střetnutím, což je o 22 méně než v předchozím roce a nejméně od vzniku Správy železnic v roce 2003. Za drtivou většinou případů stojí právě řidiči osobních automobilů.

Zdroj: Správa železnic

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář