Jihočeský Jihomoravský Karlovarský Královehradecký Kultura Liberecký Moravskoslezský Olomoucký Pardubický Plzeňský Počasí Praha Středočeský Technika Ústecký Vysočina Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zlínský Zprávy podle krajů

VÝSTRAHA: Meteorologové varují před vysokými tropickými teplotami! Hrozí nebezpečí přehřátí a dehydratace

ČESKO – Meteorologové varují před VYSOKÝMI TEPLOTAMI. Odpolední teploty ve čtvrtek 17. června totiž překročí 31 °C. Vysoká zátěž na lidský organismus, hrozí tak nebezpečí přehřátí a dehydratace.

Platnostod 17.6.2021 12:00 do 17.6.2021 18:00 hodin:
Pro kraje: Hlavní město Praha, Středočeský kraj, Jihočeský kraj, Plzeňský kraj, Karlovarský kraj, Ústecký kraj, Liberecký kraj, Jihomoravský kraj (Brno, Břeclav, Bučovice, Hodonín, Hustopeče, Ivančice, Kuřim, Kyjov, Mikulov, Moravský Krumlov, Pohořelice, Slavkov u Brna, Šlapanice, Veselí nad Moravou, Znojmo, Židlochovice).

Odpolední teploty ve čtvrtek 17.6. překročí 31 °C. Doporučení ke zmírnění následků jevu: Vysoká zátěž na lidský organismus, nebezpečí přehřátí a dehydratace. Doporučuje se dodržovat pitný režim, zvýšit konzumaci neslazených nealkoholických nápojů, které je vhodné kombinovat s minerálními vodami. Omezit tělesnou zátěž v poledních a odpoledních hodinách. Nenechávat děti nebo i zvířata na přímém slunci, zvláště v zaparkovaných automobilech.

Platnost: od 18.6.2021 12:00 do 22.6.2021 00:00 hodin
Pro kraje: Hlavní město Praha, Středočeský kraj, Jihočeský kraj, Plzeňský kraj, Karlovarský kraj, Ústecký kraj, Liberecký kraj, Královéhradecký kraj, Pardubický kraj, Kraj Vysočina, Jihomoravský kraj, Olomoucký kraj, Zlínský kraj, Moravskoslezský kraj

Od pátku 18.6. do pondělí 21.6. budou překračovat nejvyšší teploty vzduchu 31 °C zpočátku v Čechách, postupně i na ostatním území. Místy mohou překročit maximální teploty až 34 °C. Současně bude růst i nebezpečí vzniku a šíření požárů.

Doporučení ke zmírnění následků jevu: Toto je předběžné varování, doporučujeme sledovat upřesňované předpovědi počasí.

Zdroj: Český hydrometeorologický ústav

 

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář