HZS Jihomoravský Krimi Nezaradené Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

Při požáru chaty v Brně zemřel jeden člověk, druhý skončil v péči záchranářů

BRNO – V sobotu večer při požáru chaty v Brně Kníničkách jsme nalezli člověka bez známek života. Jeden muž se při požáru popálil. Po námi poskytnuté první pomoci ho ošetřila a poté odvezla záchranná služba do nemocnice.

Požár byl oznámen na tísňovou linku po půl jedenácté. Pomocí dvou vodních proudů jsme dostali plameny pod kontrolu po dvaceti minutách od ohlášení. V chatě se nacházela tlaková lahev s propan butanem, kterou jsme vynesli a dalším proudem vody ochladili. Po půlnoci byl požár zcela uhašen. Do rána dohlížela nad požářištěm dobrovolná jednotka městské části Brno-Komín.

Příčina vzniku požáru je v šetření. Na případu spolupracujeme s Policií ČR. Škoda byla předběžně odhadnuta na 100 tisíc korun. Uvnitř chaty jsme nalezli člověka bez známek života. Popálenému muži jsme poskytli první pomoc a následně jsme jej předali do péče záchranné službě.

Zdroj: HZS Jihomoravského kraje

Lukáš Jirka
ŠÉFREDAKTOR lukas.jirka@jvpress.cz 737 310 273
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář