Krimi Městská policie Policie Složky IZS Technika Ústecký Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

AKTUALIZUJEME: Žádný “český Floyd”: Pitva totiž vyloučila, že smrt narkomana z Teplic by měla souvislost s policejním zákrokem

TEPLICE – Soudní pitvou zemřelého muže z Teplic byla vyloučena souvislost s policejním zákrokem, který předcházel zadržení podezřelého narkomana. Podle předběžné pitevní zprávy bylo u muže zjištěno podezření z ovlivnění cizorodou látkou amfetaminové řady a při pitvě byly zjištěny chorobné změny věnčitých tepen srdce. Potvrdil to mluvčí teplické policie por. Bc. Daniel Vítek.

Jak už jsme informovali v sobotu před 15. hodinou byli policisté na základě telefonického oznámení vysláni do ulice Dubská, kde se vzájemně měli napadat dva muži, kteří zároveň poškozovali cizí auta. Po příjezdu hlídky na místo našli policisté v ulici U Hřiště na zemi ležet muže bez trička, který měl zjevná zranění.

„Jakmile se k němu policisté přiblížili, začal být agresivní, napadl je a způsobil jim škrábance, jednoho kolegu pokousal,“ dodává mluvčí teplických policistů Dan Vítek.

Policisté museli proti agresivnímu muži použít donucovací prostředky a přivolali mu sanitku. Muž byl poté předán do péče záchranářů, v sanitce následně zkolaboval a i přes resuscitaci se nepodařilo obnovit jeho životní funkce. Lékař konstatoval jako předběžnou příčinu úmrtí předávkování drogami.

Další okolnosti celého případu nyní prověřují kriminalisté a pracovníci odboru vnitřní kontroly.

Na sociálních sítích se vzápětí objevilo amatérské video z policejního zásahu. Mezi sebou ho sdílejí především Romové, kteří zákrok přirovnávají k zákroku proti Georgi Floydovi v USA.

Autor: Honza Vraný

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář