HZS Krimi Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti

V pardubické prodejně s elektrokoly se vznítila baterie elektrokola a docházelo k explozím článků. Hasiči potopili hořící baterii do kbelíku s vodou

PARDUBICE – O štěstí, může hovořit majitel jedné prodejny s elektrokoly v Pardubicích, když se mu uvnitř obchodu najednou vznítila baterie elektrokola. Kdyby nebyl majitel přítomen vzniku požáru, byly by škody mnohem větší.

Do prodejny s elektrokoly byla o víkendu vyslána jednotka hasičů z Pardubic. Po příjezdu na místo byla baterie již venku u prodejny, kam ji vynesl majitel objektu na lopatě. Baterie stále hořela, docházelo k explozím článků. Hasiči provedli potopení zbytku baterie a jednotlivých článků do kbelíku s vodu. I po potopení stále docházelo k reakci (vycházely bubliny).

Zakouřené prostory prodejny hasiči odvětrali pomocí přetlakové ventilace. Od hasičů dostal majitel prodejny ještě upozornění, aby baterii nechal dál ve vodní lázni, a to ještě tři dny. Poté aby baterii zlikvidoval. Na místo se dostavil vyšetřovatel příčin vzniku požáru. Příčinou vzniku požáru byla s největší pravděpodobností technická závada.

Škoda byla předběžně vyčíslena na 15 tisíc korun. Uchráněn byl majetek ve výši 1 milion korun.

Zdroj: HZS Pardubického kraje
(vh)

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář