Jihočeský Jihomoravský Karlovarský Královehradecký Liberecký Moravskoslezský Olomoucký Pardubický Plzeňský Počasí Praha Středočeský Technika Ústecký Vysočina Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zlínský Zprávy podle krajů

AKTUÁLNĚ POČASÍ: Velmi silné bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu se už nyní vyskytují v Plzeňském, Jihočeském a Středočeském kraji! Meteorologové upozorňují, že je doprovázejí přívalové lijáky a kroupy

ČESKO – Velmi silné bouřky s nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu se aktuálně vyskytují především v Plzeňském kraji, ale také v částech Jihočeského a Středočeského kraje. Podle meteorologů bouřky doprovází i přívalový déšť a kroupy!

Dnes večer a v noci na středu 30. června se pak vyskytnou v západní polovině Čech velmi silné bouřky, které mohou být lokálně doprovázeny přívalovým deštěm s úhrny kolem 50 mm, nárazy větru kolem 25 m/s (90 km/h) a kroupami.

Meteorologové proto vydali výstrahu na silné a velmi silné bouřky. Bouřky postupují od jihozápadu k severovýchodu a doprovázet je budou přívalové lijáky, velké kroupy a silné nárazy větru. Ve druhé polovině týdne nás čekají maximální teploty většinou mezi 19 až 24 °C a k tomu místní přeháňky a bouřky.

Zdroj: Český hydrometeorologický ústav
Ilustrační snímek

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář