Auto-Moto Doprava HZS Jihočeský Jihomoravský Karlovarský Královehradecký Liberecký Moravskoslezský Olomoucký Pardubický Plzeňský Počasí Policie Praha Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Středočeský Technika Ústecký Vysočina Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zlínský Zprávy podle krajů

AKTUÁLNĚ: Silné bouřky dorazily do Česka a ovlivňují automobilovou i železniční dopravu! Hasiči mají plné ruce práce

ČESKO – Silné bouřky ovlivňují železniční dopravu v jihozápadní části republiky. Aktuálně je zastaven provoz na 22 tratích. Převážně z důvodu pádu stromů do kolejiště, výpadku napájení či poruch zabezpečovacího zařízení.

Vlaky aktuálně nejezdí asi na dvacítce tratí. Problémy jsou v Karlovarském, Plzeňském, Jihočeském i Středočeském kraji či na Vysočině. Aktuální stav zde: mapy.spravazeleznic.cz/mu.

Silné bouřky dorazily do Středočeského kraje dnes po 21. hodině. Operační středisko a profesionální i dobrovolní hasiči aktuálně řeší 85 především spadlých stromů (nejvíce prozatím na Příbramsku, Rakovnicku a Berounsku). Bouřky krajem postupují k severovýchodu.

Denně vyjedou pražští hasiči v průměru 345 krát k různým událostem. Právě teď ale řeší hasiči v Praze na 800 technických pomocí, v jednu chvíli.

Autor: redakce

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář