Krimi Městská policie Policie Praha Školní okénko Složky IZS Technika Z domova Zdravotnictví Zprávy podle krajů

Bosého chlapečka jen v pyžamku si cestou do práce všiml otec se synem. Okamžitě přivolali pražské strážníky

PRAHA – Máváním vyhlíželi příjezd autohlídky strážníků kousek od zastávky tramvaje Malovanka otec se synem. Cestou do práce si v kolejišti všimli malého chlapečka v pyžamu, proto okamžitě zastavili a postarali se o něj.

Chlapeček neměl žádné boty, oblečeného jen v pyžamku ho strážníci okamžitě posadili do služebního auta, aby neprochladl. Naštěstí neměl žádná viditelná zranění. Protože nebylo možné zjistit, komu dítě patří, přivolala hlídka státní policii. Před jejím příjezdem se strážníkům přihlásil muž a řekl, že je otcem chlapce.

Dále uvedl, že Martínek je autista s poruchou ADHD a z bytu odešel nepozorovaně, protože si umí sám odemknout dveře. Chlapeček, jakmile dotyčného spatřil, zvolal: „Tati, tati …“ a natahoval k němu ručičky.

I z dalších informací bylo zjevné, že se jedná o otce nalezeného Martínka, proto byla hlídka Policie ČR odvolána. Podezření na spáchání přestupku podle zákona o sociálně právní ochraně dětí, konkrétně ponechání dítěte bez náležitého dozoru přiměřeného jeho věku, rozumové vyspělosti, popřípadě zdravotního stavu, strážníci oznámili příslušnému správnímu orgánu.

Zdroj: MP Praha 

Lukáš Jirka
ŠÉFREDAKTOR lukas.jirka@jvpress.cz 737 310 273
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář