Kultura Pomáháme Školní okénko Složky IZS Technika Ústecký Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

DOBRÁ ZPRÁVA: V Lounech v areálu společnosti SEKO Aerospace byl dnes slavnostně otevřen babybox

LOUNY – Po mnohaletém úsilí zřídit babybox v Lounech, jednom z posledních okresních měst dosud bez bedýnky na odložená lidská mláďata, se zakladatel babyboxů Ludvík Hess dohodl s majiteli společnosti SEKO Aerospace, a. s., synem Tomášem a otcem Vlastimilem Sedláčkovými.

Babybox byl dnes otevřen v Lounech při příležitosti 30. výročí založení společnosti, jež v současnosti čítá šest závodů, z nich jeden v Brazílii a jeden v Indii, 600 zaměstnanců a kromě součástek do turbín vyrábí součástky do letadel. Je zcela jisté, že 97% všech letadel ve světě létá se součástkami z SEKO Aerospace! V továrně je stálá služba, jež v případě odložení děťátka přivolá záchranku.

Dítě bude odvezeno do nejbližší nemocnice, pravděpodobně v Žatci, kde nemáme šanci uspět. Pracuje tam totiž největší známý odpůrce babyboxů, dětský lékař Jiří Biolek.

Hlavním dárcem lounského babyboxu je inženýr Ladislav Riziky, muž, který se přihlásil sám a jehož velkorysost je mimořádná! Pomohli i regionální dárci. Bez mecenášů by nebyl babybox ani jeden.

Spolek Babybox zaslal 30 000 Kč obcím zničeným tornádem na jižní Moravě. Starostům obcí jsem navrhl, že mimořádnou podporu věnujeme rodině, která adoptovala dítě.

Jde tak o jubilejní 80. babybox v Česku.

Zdroj: Babydědek Lu
ilustrační snímek

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář