Auto-Moto Doprava HZS Krimi Nezaradené Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Ústecký Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

OBRAZEM: V obci Kluček na Žatecku přívalový déšť po noční bouři zaplavil 22 domů!

ÚSTECKÝ KRAJ – Hasiči také v Ústeckém kraji stále likvidují následky noční bouře. Během noci zasahovali u 55 zásahů na polámané či spadlé stromy.

Při noční bouři docházelo i k lokálním záplavám. Jednalo se o zatopené sklepy a vodní laguny na komunikacích. V obci Kluček na Žatecku bylo zatopeno 22 domů.

Profesionální a dobrovolní hasiči v Ústeckém kraji likvidují následky noční bouře. Během noci zasahovali u 25 zásahů na polámané či spadlé stromy. Při noční bouři docházelo i k lokálním záplavám. Jednalo se o zatopené sklepy a vodní laguny na komunikacích ve kterých v ojedinělých případech zůstala nepojízdná vozidla, převážně na Chomutovsku (11x) a Mostecku (10x).

FOTOGALERIE…

Hasiči nejčastěji čistili ucpané kanalizační vpusti a čerpali vodu ze zatopených prostor. V průmyslovém areálu v Klášterci nad Ohří stavěli protipovodňové stěny. Od 1:29 hodin zasahují dvě profesionální a dvě dobrovolné jednotky obcí Žatec a Tuchořice v obci Kluček na Žatecku, kde při lokální záplavě bylo zatopeno 22 domů.

Ze sklepů a vodních lagun hasiči odčerpávají vodu pomocí 9 výkonných čerpadel. K čerpání vody z lagun je použito i velkokapacitní čerpadlo SOMATI ze Státní správy hmotných rezerv.

Zdroj: HZS Ústeckého kraje

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář