Auto-Moto Doprava Krimi Liberecký Policie Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

Infekční jednasedmdesátiletá seniorka ze Semilska opět zaútočila a napadla řidiče sanitky i zdravotní sestru a lékaře poškrábala

SEMILSKO – Jednasedmdesátiletá seniorka ze Semilska napadla řidiče sanitky i zdravotní sestru a lékaře poškrábala!

Seniorka kontaktovala zdravotnickou záchrannou službu Libereckého kraje a stěžovala si na zdravotní problémy. Za pacientkou proto vyjela sanita se zdravotní sestrou, která na místě rozhodla o jejím převozu na vyšetření do jilemnické nemocnice. V průběhu cesty do nemocničního zařízení seniorka řidiče sanity i zdravotní sestru urážela vulgárními nadávkami a její agrese vůči nim pokračovala i v nemocnici v Jilemnici, kde s posádkou zdravotnické záchranné služby čekala na ošetřujícího lékaře.

Na ambulanci zaútočila nejprve na řidiče sanitky, kterého chtěla praštit kabelkou. Když minula cíl, začala si vylévat zlost na jeho kolegyni. Té se snažila vytrhnout z ruky lékařskou zprávu a přitom se po ní sápala a lomcovala s ní. Na pomoc jí přispěchali řidič a lékař, které nakonec poškrábala a řidiče sanity navíc několikrát kopla do nohou.

Na pováženou je skutečnost, že trpí infekční chorobou, kterou mohla přenést na zdravotníky ve chvíli, kdy jim způsobila škrábance. Případem se nyní zabývají policisté obvodního oddělení v Jilemnici, kteří v této souvislosti zahájili úkony trestního řízení pro důvodné podezření ze spáchání přečinu výtržnictví. Stejnou ženu pravomocně potrestal soud v roce 2016 za fyzické napadení zdravotníků a následně zasahujícího strážníka v semilské nemocnici.

Autor: por. Bc. Ivana Baláková

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář