Doprava HZS Jihočeský Jihomoravský Karlovarský Královehradecký Krimi Liberecký Moravskoslezský Olomoucký Pardubický Plzeňský Praha Sbor dobrovolných hasičů Školní okénko Složky IZS Středočeský Ústecký Vysočina Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zlínský Zprávy podle krajů

DRAMA: Včerejší bouře poničila také dva tábory na Rychnovsku a Náchodsku! Hasiči museli evakuovat malé táborníky do bezpečí

ČESKO – Evakuace dětských táborů, čerpání vody či odstraňování spadlých stromů. To jsou jedny z činností, kterým se hasiči věnují od včerejší 15. hodin, kdy nás začaly zaměstnávat silné bouřky.

K dnešnímu ránu evidují profesionální i dobrovolné jednotky hasičů napříč Českem na 1227 událostí tohoto typu. Nejvíc události pak bylo na Vysočině, Pardubickém a Jihočeském kraji.

Silná bouřka udeřila hlavně na Rychnovsku, došlo i na evakuaci dětských táborů
Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu na extrémně silné bouřky se tak vyplnila.
FOTOGALERIE…
Po včerejší 19. hodině začalo přijímat krajské operační a informační středisko HZS Královéhradeckého kraje první hlášení o událostech souvisejících s počasím. V první chvíli začaly přibývat zásahy hasičům především v okolí Nového Bydžova, následně se šířila bouřka napříč celým krajem. Nárůst počtu událostí se zpomalil kolem půlnoci, nakonec zasahovaly jednotky do dnešního rána asi ve 130 případech. V drtivé většině odstraňovaly profesionální a dobrovolné jednotky spadané stromy z komunikací, případně z železnice. Mezi dalšími zásahy byla v menší míře technická pomoc při čerpání vody, čištění propustků, atd.
Ve dvou případech poničila bouře dětské tábory a jejich okolí natolik, že organizátoři požádali o pomoc s evakuací dětí. Hasiči zasahovali nejprve v dětském táboře u obce Liberk, části Prorubky na Rychnovsku a dále u Vernéřovic na Náchodsku. V obou případech sváželi děti ze zasažených oblastí převážně dobrovolní hasiči pomocí dopravních automobilů. Z Vernéřovic pak vozil děti do zázemí na ZŠ v Meziměstí evakuační autobus z CPS Hradec Králové. O děti z tábora u Liberku bylo postaráno v kulturním domě v Lukavici. Nikdo z dětí nebyl zraněn.
Dnes ráno pak narazil nákladní vlak na trati u Provodova-Šonova do stromu spadlého do kolejiště. Nikdo nebyl zraněn, hasiči strom odstranili.
Zdroj: HZS ČR
Foto: Michal Fanta /HZS KHK
Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář