HZS Karlovarský Krimi Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

DRAMA: Žena a dvě děti skončily ve vodě, poté co se s nimi převrátila loď při splouvání řeky Ohře u Vokova na Chebsku! Pomoci musely tři hasičské jednotky

CHEBSKO – Loď se třemi vodáky se převrátila při splouvání řeky Ohře u Vokova, části obce Třebeň na Chebsku. Žena a dvě děti následně spadly do vody.

V tomto místě jsou po obou stranách koryta řeky vysoké a špatně přístupné břehy, všem třem se přesto podařilo dostat z vody na břeh ještě před příjezdem záchranářů. V řece je aktuálně zvýšená hladina vody i průtok vody, v některých místech je řeka i částečně mimo koryto.

Posádka lodi byla v šoku a čekala na břehu u místa, kde se jejich loď převrátila. Hasiči ze stanice Cheb vyvedli všechny tři ze špatně dostupného místa k silnici, kde si je podchlazené převzala posádka záchranné služby.

Hasičům se společně s pracovníky vodácké půjčovny podařilo z vody dostat i samotnou loď, kterou rovněž přenesli k místu dostupnému pro techniku. Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů.

Řeka je sjízdná, s ohledem na zvýšený průtok je potřeba stejně tak zvýšená opatrnost a zcela na místě je odpovídající vodácká výbava. Posádka převrácené lodě byla vybavena záchrannými vestami, které jim pomohly dostat se z nepříjemné situace.

Zdroj: HZS Karlovarského kraje

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář