Auto-Moto Doprava HZS Jihočeský LZS Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

TRAGÉDIE: Řidič vozidla VW Touran na Jindřichohradecku po střetu s osobním autem a následným nárazem do stromu vážnému zranění podlehl

JINDŘICHOHRADECKO – Včera v 17:40 hodin  jel řidič osobního automobilu Škoda Roomster po silnici II. tř. č. 164 ve směru od obce Kunžak na obec Strmilov. Přibližně  400 metrů před Strmilovem začal odbočovat vlevo k místnímu hřbitovu, přitom pravděpodobně nedbal zvýšené opatrnosti a ohrozil řidiče osobního  automobilu VW Touran,  který ho v daném místě předjížděl přes plnou středovou podélnou čáru souvislou a v daném místě došlo ke střetu obou vozidel.

Nárazem byl  automobil VW Touran odražen vlevo mimo vozovku, kde navíc čelně ještě narazil do vzrostlého stromu. Při dopravní nehodě utrpěl řidič  automobilu Škoda a jeho spolujezdec z pravého předního sedadla lehká zranění, se kterými byli oba  z místa převezeni záchranáři do nemocnice v Jindřichově Hradci, odkud byli po ošetření propuštěni.

U řidiče vozu Škoda byla na místě hlídkou dopravních policistů provedena dechová zkouška na alkohol přístrojem Dräger a toxi test Drugwipe, oba s negativním výsledkem.

FOTOGALERIE…

Řidič  automobilu VW Touran utrpěl při dopravní nehodě vážná zranění, kterým na místě podlehl. Na každém z vozidel vznikla hmotná škoda ve výši nejméně 100 000 korun. Tragická dopravní nehoda je i nadále v šetření jindřichohradeckých  kriminalistů, kteří zahájili úkony trestního řízení pro přečin  usmrcení z nedbalosti, ze kterého je podezřelý řidič vozidla Škoda Roomster.

Na Jindřichohradecku od začátku tohoto roku  na silnicích zbytečně vyhasl již osmý lidský život! Řidiči buďte k sobě ohleduplní a  dodržujte pravidla silničního provozu. Svojí bezpečnou  jízdou snížíte míru rizika nejen na jihočeských silnicích.

Autor: por. Mgr. Bc. Hana Millerová

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář