HZS Krimi Policie Sbor dobrovolných hasičů Středočeský Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

AKTUALIZUJEME: Tragickou událost na jezu v Českém Šternberku, kde se převrátil raft, vyšetřují policisté jako trestný čin Ublížení na zdraví z nedbalosti

ČESKÝ ŠTERNBERK – Tragédii na jezu v oblasti Českého Šternberka na Benešovsku, kde došlo k převrácení raftu se 6 osobami vyšetřují policisté, kteří zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin Ublížení na zdraví z nedbalosti.

K tragické události došlo v úterý 13. července odpoledne a na místo okamžitě vyjelo několik hlídek policistů, hasičů a zdravotnických záchranářů, kteří ihned po příjezdu na místo začali spolupracovat ve snaze dostat osoby z převráceného raftu z vody na souš. Na místo se zanedlouho dostavili i policejní potápěči a potápěči hasičského záchranného sboru, kteří společně začali vyprošťovat osoby z vody.

Šetřením na místě události bylo zjištěno, že se jeden z raftů pravděpodobně netrefil do propustě u jezu a tento raft se následně převrátil. Na něm se v té době nacházelo 5 nezletilých osob a jeden dospělý. Muž z vedlejšího raftu následně pro tyto nezletilé skočil do vody ve snaze je všechny zachránit. Sám se ale tento osmadvacetiletý muž ztratil pod vodní hladinou a bohužel byl asi po hodině nalezen policisty bez známek života. Osoby z převráceného raftu byly převezeny k ošetření do nemocnic, 4 osoby s lehčími zraněními byly převezeny zdravotnickou záchrannou služnou do benešovské nemocnice, 1 dívka byla letecky transportována do jihlavské nemocnice a další dívka byla letecky transportována ve vážném stavu do pražské nemocnice, kde bohužel následně zraněním podlehla.

V současné době nadále probíhá vyšetřování této tragické události. Benešovští policisté zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin Ublížení na zdraví z nedbalosti.

Autor: redakce
a por. Ing. Bc. Barbora Schneeweissová

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář