Auto-Moto Doprava HZS Krimi LZS Nezaradené Olomoucký Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

Osobní automobil po nárazu na Olomoucku skončil na střeše! Pět zraněných lidí museli hasiči vystřihávat ze zdemolovaného auta

OLOMOUCKO – Velice náročný a komplikovaný zásah mají za sebou hasiči po dnešní noci na Olomoucku. Po vážné dopravní nehodě jednoho osobního vozu mezi Odrlicemi a Cholinou na Olomoucku museli vyprostit 5 zaklíněných zraněných osob.

Auto skončilo po nárazu do stromu na střeše. Přivolaní hasiči havarovaný automobil zabezpečili proti pohybu klíny a všechny osoby z vozu postupně vyprostili za pomocí hydraulických nástrojů ven. Hasiči využili páteřní desky a všem nasadili krční límce.

FOTOGALERIE…

V akci byl také rozpínací válec, protože jeden ze zraněných byl ve zdemolovaném vozidle zaklíněn komplikovaně a hasiči k němu měli omezený přístup. Poté hasiči všechny zraněné předali do péče záchranářům a asistovali jim jak při ošetření, tak následném transportu pacientů. Místo nehody jednotky hasičů zajistily proti vzniku požáru.

U nehody zasahovaly 4 jednotky: 2 profi ze stanice Litovel a Olomouc a 2 jednotky SDH Senice na Hané a Náměšť na Hané.

Zdroj: HZS Olomouckého kraje
(LB)

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář