Jihočeský Jihomoravský Karlovarský Královehradecký Liberecký Moravskoslezský Olomoucký Pardubický Plzeňský Počasí Praha Středočeský Technika Ústecký Vysočina Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zlínský Zprávy podle krajů

POČASÍ: Na Česko se ženou silné bouřky doprovázené přívalovými srážkami, kroupami a nárazy větru

ČESKO – V neděli odpoledne, večer a v noci na pondělí 26. července budou podle meteorologů postupovat od jihozápadu ojediněle i velmi silné bouřky doprovázené přívalovými srážkami kolem 50 mm, kroupami a nárazy větru kolem 70 km/h.

Meteorologové proto vydali výstrahu, která by měla platit od nedělní 15. hodiny do pondělní 6. hodiny ranní. Očekávají tak velmi silné bouřky a ojediněle i s přívalovými srážkami.

Lokálně se očekává přívalový déšť s možným intenzivním odtokem vody ze svahů, rychlým rozvodněním malých toků a suchých koryt, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů, podemletí komunikací nebo jejich zanesení unášeným materiálem apod. Nárazy větru mohou lámat větve, vyvracet stromy. Nebezpečí představují také kroupy a blesky

Dbejte na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty, případně i kroupami. Zabezpečte si okna, dveře, skleníky, volně položené předměty apod. Nevstupujte a nevjíždějte do proudící vody a zatopených míst. Při řízení vozidla v bouřce snižte rychlost jízdy a jeďte velmi opatrně.

Zdroj: Český hydrometeorologický ústav

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář