Auto-Moto Cestování Doprava HZS Krimi LZS Městská policie Plzeňský Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

OBRAZEM: Tragický střet dvou vlaků na Domažlicku si vyžádal: 8 těžce zraněných, 5 lehce, 50 nezraněných osob a 2 zemřelé osoby

DOMAŽLICKO – Na místě tragického střetu dvou vlaků u obce Milavče na Domažlicku evidují záchranáři aktuálně 8 těžce zraněných, 5 lehce, 50 nezraněných osob a 2 zemřelé osoby. 

Jak jsme dnes již informovali po osmé hodině ráno se u obce Milavče střetl osobní vlak Regio shark se Západním expresem. Při tragické železniční nehodě zemřeli dva lidé! Jeden člověk se stále pohřešuje.

FOTOGALERIE…

Podle ministra dopravy Karla Havlíčka vlak Ex 351 projel návěstidlo v poloze Stůj ve výhybně Radonice na Domažlicku a srazil se s osobním vlakem. „Situace je vážná, ruším veškerý program a jsem na cestě na místo železničního neštěstí,“ dodává ministr Havlíček.

K železniční nehodě došlo krátce po osmé hodině ranní u obce Milavče na Domažlicku. Ke střetu dvou vlaků došlo na trati 180 – Plzeň hl.n. – Furth im Wald Gr. – München (DB) v úseku Domažlice – Blížejov. Provoz mezi stanicemi Domažlice a Blížejov je tak stále přerušen.

Podle Českých drah tam došlo ke střetu vlaku Ex 351 „Západní expres“ s vlakem Os 7406 mezi stanicemi Domažlice a Blížejov. Na místě probíhá zjišťování stavu a zásah všech složek Integrovaného záchranného systému včetně čtyř vrtulníků leteckých záchranářů.

Železniční provoz v uvedeném úseku bude patrně přerušen asi do 18.30 hodin. Dráhy nasadily náhradní autobusovou dopravu. Okolnosti nehody vyšetřují policisté i Drážní inspekce.

Na místě železniční nehody zasahuje 12 jednotek hasičů a všechny složky IZS. Všichni cestující jsou již z havarovaných souprav venku. Na místě železniční nehody je rovněž německý Záchranný kříž, záchranná služba z Bavorska a lékaři z Chamu. Pomoc nabídli i němečtí policisté. Vzhledem ke skutečnosti, že se jedná o mezinárodní spoj, se na místě železniční nehody nachází i policisté z Odboru mezinárodních vztahů Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje.

Policejní krizoví interventi, kteří jsou rovněž na místě události, poskytují psychologickou pomoc přímo na místě a následně budou dojednávat další formu spolupráce při poskytování krizové intervence.

HZS Plzeňského kraje zřídil informační linku pro OBČANY POSTIŽENÉ TOUTO MIMOŘÁDNOU UDÁLOSTÍ na telefonním čísle 950 330 330.

Na základě požadavku Generálního ředitelství HZS ČR sestavili hasiči vyprošťovací odřad, který byl připraven vyrazit na místo železniční nehody s pomocí plzeňským hasičům. Tým 22 hasičů a psovodů Městské policie Praha byl vybaven speciální vyprošťovací technikou. Na místě není zatím potřeba.

Správa železnic: Střet vlaků u Milavče na Domažlicku má podle aktuálních informací bohužel za následek úmrtí tří lidí a desítky zraněných. Všichni cestující jsou z vlaků evakuováni. Po došetření nehody Drážní inspekcí začnou odklízecí práce. Obnovení provozu předpokládáme nejdříve zítra ráno.

 

Autor: redakce
Zdroj: HZS Plzeňského kraje 

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář