Auto-Moto Doprava HZS Krimi Olomoucký Policie Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

TRAGÉDIE: Hasiči vyprostili zraněného řidiče, zasahovali u dalších dvou tragických nehod v Olomouckém kraji

OLOMOUCKÝ KRAJ – Vážnou dopravní nehodu řeší zábřežští hasiči mezi Lošticemi a Mohelnicí na Šumpersku. 

Po střetu nákladního a osobního vozidla zůstala v menším voze zaklíněna jedna zraněná osoba, kterou hasiči vyprostili na páteřní desce z automobilu ven. Využili hydraulický rozpínák, jímž odblokovali zdemolované dveře. Řidiče poté předali do péče posádce letecké záchranné služby a asistovali při jeho transportu do vrtulníku. Zraněn byl také řidič kamionu, o kterého se rovněž postarali záchranáři. Zajistili jsme místo nehody proti vzniku požáru a sorbentem jsme odstranili uniklé provozní kapaliny. Budeme asistovat při odtahu vozidel. Doprava na místě je řízena kyvadlově. Zasahuje profesionální jednotka ze Zábřehu a jednotka SDH Mohelnice.

Bohužel jsme zasahovali v kraji také u dvou dopravních nehod s tragickým koncem. Ve středu brzy ráno vyjížděli prostějovští hasiči k dopravní nehodě dodávky nedaleko obce Seloutky na Prostějovsku, kde vozidlo narazilo do stromu a řidič na místě svým zraněním podlehnul.

V úterý odpoledne jeseničtí hasiči řešili také tragickou dopravní nehodu v České Vsi, kde se střetl kamion s osobním vozidlem a i přes veškerou snahu záchranářů řidič osobního automobilu střet nepřežil.

U obou událostí jsme protipožárně zabezpečili místo nehody, poskytli jsme součinnost PČR, následně jsme asistovali odtahové službě a postarali jsme se také o úklid vozovky. V České Vsi byl na místo povolán člen posttraumatického intervenčního týmu k poskytnutí psychologické pomoci účastníkům nehody.

Autor: por. Mgr. Lucie Balážová

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

2 Replies to “TRAGÉDIE: Hasiči vyprostili zraněného řidiče, zasahovali u dalších dvou tragických nehod v Olomouckém kraji

  1. Pingback: Free Undress AI
  2. Pingback: Study in Africa

Napsat komentář