Krimi Moravskoslezský Policie Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

ZÁCHRANY ŽIVOTŮ: Policisté ve Frýdku-Místku a Ostravě v minulých dnech zachránili lidské životy…

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – S odvahou a odhodláním se setkali v minulých dnech nejen policisté z Frýdku-Místku, ale také policisté z oddělení hlídkové služby Ostrava (OHS). Při jejich práci je běžné se setkávat s pachateli či pronásledovat vozidla, ale záchrana lidského života je i pro ně výjimečná situace.

Frýdeckomístečtí policisté zachránili tonoucího muže…

Policisté z obvodního oddělení Frýdku-Místku ukázali svou profesionalitu při záchraně tonoucího muže. Po přijatém oznámení 24. července 2021 v odpoledních hodinách se vydali na loděnici v Zelinkovicích u přehrady Olešná, kde se měl topit muž. Už při příjezdu hlídka viděla skupinu osob u břehu přehrady Olešná, která prováděla první pomoc muži. Ten ležel ve vodě na břehu, byl bezvládný a nejevil známky života. Policisté okamžitě reagovali. Při marné snaze nahmatat pulz se rozhodli muže vytáhnout na pevný břeh, kde okamžitě započali resuscitaci. Do několika minut přijela rychlá záchranná služba a muže si převzala již s obnovenými životními funkcemi. Poté byl letecky transportován do nemocničního zařízení v Ostravě. Následným šetřením na místě bylo zjištěno, že muž ve věku 65 let se při koupání měl začít topit zřejmě z důvodu zdravotního selhání. V současné době by měl být mimo ohrožení života.

Policisté z oddělení hlídkové služby Ostrava zachránili muži život…

Těžké životní období i zřejmě zkratové jednání 36letého muže přimělo chtít spáchat sebevraždu. Sedl si na balkon vyššího patra panelového domu v Ostravě – Výškovicích a svým skokem chtěl ukončit život. Tomu však pohotoví policisté zabránili a do několika minut muže doslova ze zábradlí strhli na bezpečné místo a následně předali do rukou zdravotníků.

Ve středu 28. července 2021 po 10 hodině operační důstojník na tísňovou linku přijal oznámení o možném pokusu sebevraždy muže, který seděl na zábradlí balkonového domu. Na místo byli vysláni jak policisté, hasiči, zdravotníci, ale také zásahová jednotka s policejním vyjednavačem. Po příjezdu na místo hlídka OHS začala zjišťovat situaci. Přes vedlejší byt jeden z policistů navázal komunikaci s mužem, který seděl na zábradlí balkonu. Po několikaminutové konverzaci další policisté, kteří už se nacházeli v bytě muže, využili nestřeženého okamžiku a při podávání vody jej přímo strhli a tím zabránili lidskému neštěstí. Po celou dobu hasiči měli připravenou nafukovací záchrannou podušku pro případ, že by se muž rozhodl skočit. I přesto, že muž byl v bezpečí, tak policisti s ním nadále komunikovali a snažili se ho uklidnit, až do doby předání zdravotníkům.

Autor: por. Bc. Eva Michalíková

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář