HZS Krimi Plzeňský Policie Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

U požáru v Plzni zasahovali jako první policisté, kteří z domu evakuovali dvě děti a osm dospělých

PLZEŇ – U úterního požáru v Plzni zasahovaly všechny záchranné složky IZS. Policisté zahájili evakuaci osob. Z domu evakuovali 2 děti a 8 dospělých osob. 

V úterý krátce po půl druhé hodině odpoledne došlo v Hodonínské ulici v Plzni k požáru bytové jednotky, a to v pátém patře panelového domu. Z patra se valil z oken mohutný kouř.

Na místo byly přivolané všechny záchranné složky. Vzhledem k tomu, že zákrok nesnesl odkladu a bez ohledu na možné ohrožení vlastního zdraví, zahájili evakuaci osob z domu policisté obvodního oddělení Plzeň Vinice, kteří nedaleko místa řešili jiný případ. Vzápětí se na místo dostavily další policejní hlídky obvodního oddělení Plzeň Bory a oddělení hlídkové služby. Společnými silami policisté procházeli zasažený bytový dům a zajišťovali bezpečnost ostatních obyvatel. Ze zasaženého bytu evakuovali jednu zraněnou ženu ročník 1982, která byla z místa v péči záchranářů transportována na ošetření do nemocnice. Při této události nebylo hlášeno a zjištěno žádné další zranění osob. Z bytového domu policisté evakuovali celkem 10 osob, z toho dvě nezletilé děti.

Přivolaný vyšetřovatel HZS Plzeňského kraje jako pravděpodobnou příčinu požáru uvedl technickou závadu na elektronice. Případ policisté obvodního oddělení Plzeň Vinice šetří v přestupkovém řízení a dále se příčinou a okolnostmi této události zabývají a čekají na výsledky odborných vyjádření. Škoda byla předběžně vyčíslena na 500 000 korun. Díky perfektní spolupráci všech složek došlo na místě k rychlému zajištění bezpečnosti obyvatel domu, ale i k zabránění většímu rozsahu škod na majetku.

Autor: nprap. Veronika Hokrová

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář