HZS Krimi Městská policie Policie Složky IZS Technika Ústecký Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

DRAMA SE ŠŤASTNÝM KONCEM: Muž chtěl skočit z oblouku pilíře Tyršova mostu v Děčíně, policejní vyjednavač mu sebevraždu nakonec rozmluvil

DĚČÍN – Díky profesionálnímu a rychlému zásahu policistů a dalších složek Integrovaného záchranného systému ČR se ve středu večer podařilo v Děčíně zachránit lidský život.

O půl jedenácté večer přijali policisté oznámení, že na Tyršově mostě v Děčíně je na jednom z pilířů muž, který chce zjevně skočit dolů. Na místo okamžitě vyjelo několik policejních hlídek, během pár minut dorazil i policejní vyjednavač. Před vlastní akcí policisté zjistili, že na mostě je 31letý muž, který už se v minulosti o sebevraždu pokusil, proto bylo nutné postupovat s nejvyšší opatrností.

FOTOGALERIE…

Policista za pomoci výškové plošiny s košem ještě společně s hasičem, který zajišťoval i bezpečnost vyjednavače,  vyjel nahoru a navázal s mužem, který stál na mostním oblouku, kontakt.

Nejdříve ho přesvědčil, aby se kvůli své bezpečnosti posadil a následně ho přiměl, aby rozhodnutí ukončit život změnil. Muž po zhruba desetiminutovém vyjednávání nakonec slezl do koše a nechal se svézt dolů, kde byl předán do péče záchranářů, v dechu měl skoro 2,5 promile alkoholu.

Autor: por. Bc. Daniel Vítek

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář