Kultura Pomáháme Technika Tipy na výlet Turistika Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

NAPSALI JSTE NÁM: Řezbářský plenér se letos uskutečnil přímo v bílinském Pohádkovém lese

BÍLINA – V pořadí již 4. ročník řezbářského plenéru v Bílině byl letos přesunut přímo do centra bílinského Pohádkového lesa. Od pořadatelů to byla jednoznačně dobrá volba.

Po odzkoušení několika lokalit v předchozích letech a stálého hledání ideálního místa pro akci tohoto typu, se všichni pozvaní řezbáři, pořadatelé a v neposlední řadě i návštěvníci shodli, že samotný Pohádkový les je kouzelné místo pro tvorbu úžasných pohádkových postav.

Asi každého napadne, proč se pohádkové postavy netvoří v této lokalitě od samotného začátku. Odpověď je jednoduchá. V lese není přívod elektrického proudu a pro pořadatele to byla do nedávna těžko řešitelná záležitost.

FOTOGALERIE…

Návštěvníci, kteří dorazili na sobotní akci měli možnost nejen shlédnout práci samotných řezbářských mistrů, ale i posedět u kvalitní kávy s Kavárnou na ulici, nebo si dát klasickou klobásu s pivkem či limonádou u občerstvení. Pro samotné děti byly připravené skákací hrady, soutěže, děti se bavil s divadlem Maxe Fische, jenž drezíroval své „divoké“ hady a svou základnu s hokejovou střelnicí si zde v rámci náboru postavili i bílinští Draci.

Počasí vybízelo jít raději k vodě, přesto se v Pohádkovém lese během celého dne vystřídalo dle odhadů pořadatelů na 1500 návštěvníků.
Přidaná hodnota všeho toho kolotoče byla pro návštěvníky procházka po celé lokalitě.

Pořadatelé již během plenéru umístili na svá místa tři nové velké postavy. Vlka, Krakonoše a přes dva metry měřícího draka. Zbylé postavy po svém dokončení byly odvezeny do zázemí spolku. Zde dostanou barevný kabát a snad již na podzim budou zkrášlovat Pohádkový les.

Celkem bylo vyrobeno 21 postav 10 řezbáři, kromě již výše uvedených 3 soch zmíním ještě například nové sochy pejska a kočičky, Máši s medvědem, Karkulku, zajíce, Olafa, Káťu a Škubánka, kocoura Mikeše ale byly vyřezány i mnohé další.

Velice vydařená akce s přidanou hodnotou pro široké okolí, která by se nemohla uskutečnit bez finanční podpory od města Bíliny, společnosti ČEZ a.s. a Severočeských dolů a.s. Pořadatelé za významnou podporu tímto vyjadřují partnerům velké díky stejně jako patří velký dík všem dobrovolníkům, kteří svůj volný čas věnovali návštěvníkům a hlavně Pohádkovému lesu!

Autor: František Weigl
Foto: Lucie Svobodová

Napsat komentář