HZS Krimi LZS Moravskoslezský Policie Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

Devětadvacetiletý muž se zřítil z penzionu u vodní nádrže Žermanice na Frýdecko-Místecku! Utrpěl těžká zranění a byl transportován do nemocnice

FRÝDECKO-MÍSTECKO – K vážnému úrazu vyjížděli v noci z pátku na sobotu záchranáři ZZS MSK na Frýdecko-Místecku. Půl druhou hodinu po páteční půlnoci byli krajští operátoři informováni o pádu osoby z výšky v obci Lučina.

Na místo události ihned vyjel tým rendez-vous s lékařem a posádka rychlé zdravotnické pomoci.

Devětadvacetiletý muž měl podle informací záchranářů spadnout z budovy penzionu, který se nachází na břehu vodní nádrže Žermanice, a to z výšky okolo pěti metrů.

V době příjezdu posádek byl v bezvědomí a přímém ohrožení života. Zasahující lékař u něj zjistil poranění hlavy a známky svědčící pro poranění mozku. Pacient byl zajištěn krčním límcem, zaintubován a převeden na přístrojem řízené dýchání. Záchranáři podali potřebné léky a provedli další opatření v rámci přednemocniční neodkladné péče.

Poté byl muž transportován do ostravské Fakultní nemocnice a tam předán do péče týmu urgentního příjmu.

Autor: PhDr. Lukáš Humpl

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

2 Replies to “Devětadvacetiletý muž se zřítil z penzionu u vodní nádrže Žermanice na Frýdecko-Místecku! Utrpěl těžká zranění a byl transportován do nemocnice

Napsat komentář