Auto-Moto Doprava Jihočeský Krimi Městská policie Policie Školní okénko Složky IZS Střední škola Technika Z domova Zajímavosti Základní škola Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

KRIMI: Patnáctiletou dívku v Českých Budějovicích museli kamarádi vynést ze zaparkovaného auta, nadýchala 2,21 promile alkoholu!

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Podnapilou nezletilou dívku vynesenou ze zaparkovaného vozidla jejími kamarády odhalila v sobotu nad ránem na Náměstí Přemysla Otakara II. městská kamera strážníků. Následoval okamžitý zásah strážníků městské policie. Patnáctiletá dívka nadýchala 2,21 ‰ alkoholu. Skončila v rukou zdravotníků.

V sobotu 7. srpna krátce před druhou hodinou ranní spatřil operátor městského kamerového systému na Náměstí Přemysla Otakara II. skupinu osob, která vystoupila ze zaparkovaného vozidla před městskou radnicí. Na tom by nebylo zcela jistě nic zvláštního, kdyby tři z nich nevynášeli v rukou z vozidla posledního pasažéra, kterého posadili na dlažbu. Jak se později ukázalo, jednalo se o podnapilou patnáctiletou dívku. Další dívka zůstala stát v její blízkosti, zatímco dva mladí muži se dali do běhu. V té době již na místo mířily hlídky městské policie, které utíkající dvojici dostihly v ulici Dr. Stejskala. Jak se ukázalo, důvodem útěku byl úmysl zakoupit lahev vody pro svou kamarádku. Ta podle jejich slov vypila větší množství alkoholu, po kterém se jí udělalo nevolno. Strážníci u teprve patnáctileté dívky provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol, která ukázala výsledek 2,21 ‰.

Její šestnáctiletá kamarádka nadýchala 0,37 ‰. Orientační dechová zkouška na alkohol u jejich o rok staršího společníka ukázala negativní výsledek. Kde dívky k alkoholu přišly, se však strážníci nedozvěděli. Ti mezitím na místo přivolali zdravotnickou záchrannou službu, která patnáctiletou dívku převezla do českobudějovické nemocnice. O celé události strážníci informovali její matku, která se mezitím osobně dostavila.

Druhou dívku předali do rukou jejího zákonného zástupce. Dalším šetřením celého případu se bude dále zabývat oddělení sociálně právní ochrany dětí českobudějovického magistrátu.

Zdroj: Městská policie České Budějovice

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

One Reply to “KRIMI: Patnáctiletou dívku v Českých Budějovicích museli kamarádi vynést ze zaparkovaného auta, nadýchala 2,21 promile alkoholu!

Napsat komentář