Auto-Moto Doprava Královehradecký Krimi Policie Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

TRAGÉDIE: Osmnáctiletý mladík na horském kole spadl na Náchodsku po kola žacího stroje

NÁCHODSKO – Včera vpodvečer v Mezilesí na Náchodsku došlo k tragické dopravní nehodě, při které zemřel 18letý mladík jedoucí na horském kole.

Dle dosud zjištěných skutečností k dopravní nehodě mělo dojít, když cyklista jedoucí od centra Mezilesí na Sněžné se nechoval ohleduplně a ukázněně a ve snaze se vyhnout protijedoucímu samochodnému žacímu stroji značky Krone najel mimo pravou část pozemní komunikace na posekaný travnatý pás a tam pokračoval v jízdě a to i přes ústní upozornění o rozměrech předmětného stroje řidičem doprovodného vozidla. Při míjení obou vozidel mladík s největší pravděpodobností nezvládl řízení, zavrávoral a upadl do prostoru levého zadního kola žacího stroje, který na něho vzápětí najel. Cyklista na místě dopravní nehody zemřel.

Policisté s řidičem žacího stroje na místě události provedli dechovou zkoušku na alkohol s negativním výsledkem, i test na drogy měl negativní. U cyklisty byla nařízena soudní pitva.

Případ šetří náchodští kriminalisté.

Autor: por. Šárka Pižlová, DiS.

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář