HZS Krimi Moravskoslezský Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika YouTube Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

VIDEO: Požár penzionu v Žabni likvidovalo dvanáct jednotek hasičů, plameny zasáhly střechu a podkroví

FRÝDECKO-MÍSTECKO – Celkem dvanáct hasičských jednotek se včera odpoledne zapojilo do likvidace rozsáhlého požáru střechy a podkroví penzionu v Žabni na Frýdecko-Místecku. 

Událost byla na tísňovou linku ohlášena patnáct minut před sedmnáctou hodinou. K zásahu byly postupně vyslány jednotky ze stanic HZS MSK Frýdek-Místek, Nošovice, Ostrava-Jih a Ostrava-Fifejdy, podnikoví hasiči firmy Lenzing Biocel Paskov a dobrovolní hasiči obcí Žabeň, Frýdek-Místek, Paskov, Brušperk, Krmelín, Sedliště a Vratimov.

Po příjezdu na místo události byla požárem zasažena celá střecha objektu o půdorysu přibližně 50 x 15 metrů. V jeho přízemí byla autodílna, patro sloužilo jako prostor pro ubytování.

Hasiči v dýchací technice nasadili k likvidaci čtyři vodní proudy vnitřkem objektu, pomáhali s vyklízením hořlavých předmětů z prostor autoservisu a rovněž před požárem chránili přilehlý vedlejší objekt. S hašením a rozebíráním vnějšího pláště střechy vydatně pomáhala výšková technika.

Na potoce Olešná bylo zřízeno čerpací stanoviště, cisterny jezdily pro vodu rovněž do areálu firmy Lenzing Biocel. Pro rychlou výměnu lahví se vzduchem v dýchacích přístrojích byl na místě protiplynový automobil.

Zásah komplikovalo velmi silné zakouření v podkroví, hasiči využívali termokamery a trhacími háky rozebírali konstrukce podhledů tak, aby se dostali ke všem možným ohniskům a zabránili tak dalšímu šíření.

FOTOGALERIE…

Požár se podařilo lokalizovat deset minut před dvacátou hodinou. Až do rána na místě zůstala na dohled místní jednotka, svými cisternami je v noci doplňovali hasiči z Paskova a Krmelína.

Příčina vzniku požáru je v šetření, škoda přesáhne dle předběžných odhadů milion korun.

Autor: HZS Moravskoslezského kraje

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

One Reply to “VIDEO: Požár penzionu v Žabni likvidovalo dvanáct jednotek hasičů, plameny zasáhly střechu a podkroví

  1. Pingback: naza24

Napsat komentář