Auto-Moto Doprava HZS Jihočeský Krimi Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

OBRAZEM: Na Českobudějovicku shořel na poli traktor! Škoda se vyšplhala na 10 milionů korun

ČESKOBUDĚJOVICKO – Škoda přes 10 milionů po požáru traktoru u Břehova. Včera v podvečer přijali hasiči na operační středisko oznámení o traktoru v plamenech na poli u obce Břehov na Českobudějovicku.

Na místo byla vyslána jednotka profesionálních hasičů ze stanice České Budějovice s dvěma cisternami a rychlý zásahový automobil.

Z Žabovřesk byla povolána dobrovolná jednotka s dvěma cisternami. Při příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o požár traktoru s připojeným lisem na balíky slámy. Traktor byl plně zasažen požárem, lis jen z části.

FOTOGALERIE…

Řidič traktoru byl mimo vozidlo a hasil přenosným hasicím přístrojem. Z traktoru uniklo cca 400 litrů nafty a 200 litrů hydraulického oleje, který se společně s naftou rozlil kolem traktoru a hořel na ploše zhruba 50 x 10 metrů.

Zemina kolem traktoru nebyla provozními kapalinami kontaminována, protože došlo k jejich vyhoření. Jednotka použila na lokalizaci a následnou likvidaci požáru dva vysokotlaké proudy, které byly následně kombinovány s těžkou pěnou. Zásah byl z důvodu silného zakouření veden v dýchací technice. Pod kontrolu dostali hasiči požár zhruba 25 minut od nahlášení a úplnou likvidaci požáru nahlásili před osmou hodinou večer.

Traktor i lis byl po uhašení požáru zkontrolován termokamerou a předán řidiči s poučením o následné kontrole požářiště. Požárem došlo ke škodě 10 500 000 Kč. Příčina vzniku požáru je v šetření.

Zdroj: HZS Jihočeského kraje

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář